Aktualności

Sieć kultury. Warsztaty w Bytowie

Rekrutacja do projektu "Akademia integracji"

Rekrutacja do projektu "Akademia integracji"

Prywatne Centrum Edukacyjne „MARMOŁOWSKI” s.c. zaprasza do udziału w projekcie Akademia integracji.

Pierwsza rekrutacja do projektu odbędzie się w terminie od 20.01.2020r. do 31.01.2020 r.

 

Projekt skierowany jest do:

- mieszkańców 19 gmin z powiatów bytowskiego, kościerskiego, chojnickiego i słupskiego,

- osób, które ukończyły 18 rok życia,

- osób, które są zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, np. z powodu bezrobocia, korzystania z pomocy społecznej czy niepełnosprawności

Inkubator w Bytowie - 8.01.2020
 
Fundusze Europejskie w obiektywie

Fundusze Europejskie w obiektywie

W dniu 6 grudnia 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbyła się uroczysta gala z okazji podsumowania konkursu fotograficznego #FotoFunduszeEuropejskie. 1 miejsce w kategorii Profesjonalista „Wsparcie rodziny, seniorów i osób z niepełnosprawnością” zajął Piotr Mrowiński prowadzący w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Stolem  w Bytowie firmę NORDA Nieruchomości. Zwycięska fotografia przedstawia Park Aktywnego Seniora przy bytowskim szpitalu.

Inkubator w Bytowie - 9.12.2019
 

„Akademia zatrudnienia 3”.

Prywatne Centrum Edukacyjne ,,MARMOŁOWSKI” s.c. zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego, kościerskiego i bytowskiego do skorzystania ze wsparcia oferowanego w ramach projektu „Akademia zatrudnienia 3”. Do projektu zapraszamy osoby bezrobotne zarejestrowane w Urzędzie Pracy, nie uczestniczące w szkoleniu lub kształceniu w systemie stacjonarnym, powyżej 30 roku życia. W sumie ze wsparcia skorzysta 145 osób.

 

W ramach projektu można skorzystać:

 • z doradztwa zawodowego;
 • szkoleń kończących się egzaminem, które nadają kwalifikacje/kompetencje zawodowe. Podczas szkoleń uczestnikom wypłacimy stypendium szkoleniowe, zapewnimy zwrot kosztów dojazdu i opieki nad dziećmi do lat 7, materiały szkoleniowe i dydaktyczne, wyżywienie, ubrania robocze;
 • 6-cio miesięcznych staży przyuczających do zawodu, ze stypendium stażowym  w wysokości 1033,70 zł „na rękę”/m-c i ubezpieczeniem. Podczas staży uczestnikom zapewnimy zwrot kosztów dojazdu i opieki nad dziećmi do lat 7 oraz ubezpieczenie NNW.
Inkubator w Bytowie - 4.11.2019
 
"Akademia młodych 4"

"Akademia młodych 4"

Twin Media Sp. z o.o. zaprasza mieszkańców powiatu bytowskiego, lęborskiego i kościerskiego do skorzystania ze wsparcia oferowanego w  ramach projektu „Akademia młodych 4”. W ramach projektu oferujemy doradztwo zawodowe, szkolenia zawodowe i staże przyuczające do zawodu. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą
o udostępnienie powyższej informacji osobom, które mogłyby być zainteresowane udziałem
w projekcie.

W ramach projektu można skorzystać:

 • z doradztwa zawodowego;
 • ze szkoleń kończących się egzaminem, które nadają kwalifikacje/kompetencje. Podczas szkoleń uczestnikom wypłacimy stypendium szkoleniowe, zapewnimy zwrot kosztów dojazdu i opieki nad dziećmi do lat 7, materiały szkoleniowe i dydaktyczne, wyżywienie, ubrania robocze;
 • z nawet 6-cio miesięcznych staży przyuczających do zawodu, ze stypendium stażowym
  w wysokości 1033,70 zł „na rękę”/m-c i ubezpieczeniem. Podczas staży uczestnikom zapewnimy zwrot kosztów dojazdu i opieki nad dziećmi do lat 7 oraz ubezpieczenie NNW.

Formy wsparcia, z jakich skorzystają uczestnicy projektu będą dostosowane do ich potrzeb, predyspozycji i oczekiwań.

 

                Do projektu zapraszamy osoby bez pracy (bierne zawodowo, niezarejestrowane w PUP) w wieku 18-29 lat z  powiatu bytowskiego, lęborskiego i kościerskiego. W sumie ze wsparcia skorzystają 54 osoby. Celem projektu jest zaktywizowanie  wszystkich osób objętych wsparciem.

 

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są w Bytowie przy ul. Zaułek Drozdowy 2, w Lęborku w budynku Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, ul. Bolesława Krzywoustego 1 i w Kościerzynie przy ul. Strzelecka 4 (Szkoła Branżowa).

Dokumenty rekrutacyjne i szczegółowe informacje nt. wsparcia są dostępne na stronie www.twinmedia.pl, profilu firmy na Facebook’u, a także udzielają ich pracownicy w/w biura. Informacje udzielane są także telefonicznie pod numerem: 796 000 054.

 

Do kontaktu zapraszamy osoby bez pracy zainteresowane szkoleniami oraz stażem zawodowym, a także pracodawców, którzy poprzez staż przyuczą do zawodu swoich przyszłych pracowników.

 

Projekt „Akademia młodych 4” jest współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. 

 

Inkubator w Bytowie - 6.11.2019
 

WOLNE POMIESZCZENIE BIUROWE DO WYNAJĘCIA DLA FIRMY INKUBOWANEJ!

Biuro o powierzchni 17,81 m2 znajduje się na I piętrze.

 

Więcej informacji pod numerem  59 721 24 77

Inkubator w Bytowie - 10.10.2019
 
Spotkanie informacyjne w Bytowie pt.: „Skorzystaj z Funduszy Europejskich! Wsparcie przedsiębiorców w perspektywie finansowej 2014-2020”

Spotkanie informacyjne w Bytowie pt.: „Skorzystaj z Funduszy Europejskich! Wsparcie przedsiębiorców w perspektywie finansowej 2014-2020”

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane w dniu 22 października 2019 r. dotyczące możliwości pozyskania przez przedsiębiorców wsparcia na rozwój w ramach Funduszy Europejskich.

W programie spotkania m.in.: 

 • ​Wsparcie na start i rozwój firmy w ramach krajowych Programów Operacyjnych – przegląd możliwości wraz z omówieniem wybranych konkursów Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku
 • Instrumenty finansowe – omówienie aktualnej oferty Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. oraz Pomorski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.
 • Aktywizacja zawodowa – staże, dotacje na otwarcie działalności gospodarczej, szkolenia
  Prywatne Centrum Edukacyjne Marmołowski s.c.
 • Dotacje  w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej – możliwości dofinansowania Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi  
 • Źródła informacji o Funduszach Europejskich, czyli gdzie szukać przydatnych informacji.

Aktualne możliwości wsparcia przedstawią eksperci.

 

Miejsce i termin spotkania:

 

 • ​Spotkanie odbędzie się w wtorek 22 października 2019 r. w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Bytowie, przy ul. Podzamcze 34, w godz. 10:00 – 12:20 (sala konferencyjna).

 

​​​Zgłoszeni​a:

 

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie do dnia 21 października 2019 r. wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: slupsk.pife@pomorskie.eu lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem: 59 714 18 44 lub 59 714 18 45. Otrzymanie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników spotkania

 

Program oraz formularz zgłoszeniowy na spotkanie dostępne na stronie:

 

https://pomorskiewunii.pl/web/guest/aktualnosci/-/asset_publisher/F02UoEWBOnQ4/content/spotkanie-informacyjne-w-kartuzach-skorzystaj-z-funduszy-europejskich-wsparcie-przedsiebiorcow-w-perspektywie-finansowej-2014-2020-?redirect=https%3A%2F%2Fpomorskiewunii.pl%2Fweb%2Fguest%2Faktualnosci%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_F02UoEWBOnQ4%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1

 

Kontakt:

 

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku, tel.: (59) 714 18 44 lub (59) 714 18 45 

 

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 

Projekt współfinansowany z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

Inkubator w Bytowie - 10.10.2019
 
Liga NGOs - bezpłatny program szkoleń dla liderów NGO

Liga NGOs - bezpłatny program szkoleń dla liderów NGO

Weź udział w Lidze NGOs!

 

Liga NGOs to nowoczesna forma rozwoju dla liderów społeczeństwa obywatelskiego. Decydując się na udział w programie zyskujesz możliwość udziału w zajęciach prowadzonych przez znakomitych wykładowców i trenerów. Warsztaty z uczestnikami prowadzić będą osoby specjalizujące się w pozyskiwaniu środków oraz menedżerowie m.in. z Google. Z nami będziesz trenować umiejętność pisania wniosków, wystąpień publicznych, zarządzania projektami, zespołem, a także poznasz niezbędne elementy savoir-vivre. Podczas spotkań z ministrami i innymi zaproszonymi gośćmi, będziesz mieć możliwość uzyskania odpowiedzi na interesujące Cię pytania.

 

Oprócz zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, poznasz wiele ciekawych osób. Wspólnie zaplanujemy i zrealizujemy wiele ciekawych projektów!

 

Program obejmuje 7 weekendowych zjazdów w Warszawie lub w jej okolicach, Projekt Społeczny oraz Summer School. Udział w Lidze jest bezpłatny.

Zapewniamy wyżywienie oraz nocleg podczas zjazdów.

 

Po ukończeniu programu uczestnicy otrzymają certyfikat.

 

Dołącz do programu wypełniając formularz zgłoszeniowy do jednego z trzech przygotowanych przez nas Programów:

 

Liga Junior (dla osób w wieku 18-21 lat) Wypełnij formularz zgłoszeniowy:

https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=7fac30e1bf8a48ec9937371ba54fa07a

 

Liga Akademicka (dla osób w wieku 22-25 lat) Wypełnij formularz zgłoszeniowy:

https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=a7357ed5a0fd4938acacc6eaa21aedbe

 

Liga Senior (dla osób w wieku powyżej 25 lat) Wypełnij formularz zgłoszeniowy:

https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=aea88309587a42bab0b2dcc0022f9e4e

 

Na Twoje zgłoszenie czekamy do 20 października. W Lidze NGOs może wziąć udział każda zainteresowana osoba.

 

Więcej informacji o programie znajdziesz na naszej stronie internetowej:

www.ligangos.pl.

 

Organizatorem Ligi NGOs jest posiadająca wieloletnie doświadczenie Fundacja Życie.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

 

Obserwuj profile Ligi w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi rekrutacji:

Faceboook: https://www.facebook.com/ligangos

Instagram: https://www.instagram.com/ligangos

Inkubator w Bytowie - 14.10.2019
 

Zapraszamy na spacer krajobrazowy na ścieżkę edukacyjną „Szlakiem pięciu jezior” w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”

Spacer krajobrazowy z okazji Dnia Krajobrazu:

Data: 19 października 2019 r.

Temat: Woda w krajobrazie

Start: Elektrownia Wodna  w Strudze koło Soszycy  godz. 10.00

Meta: Siedziba LGR  Pojezierze Bytowskie w Łupawsku  , około godz. 14.00

Trasa: Elektrownia w Strudze, Soszyca (wieś),  krajobraz doliny rzecznej i siedliska z nim związane, Jezioro Żabie- przykład jeziora dystroficznego, jeziora lobeliowe Pomysko i Modre,  Jezioro Jasień w Łupawsku.

Inkubator w Bytowie - 27.09.2019
 
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE PRZEDSIĘBIORCÓW

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE PRZEDSIĘBIORCÓW

SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 24 WRZEŚNIA 2019r. O GODZINIE 10.30 W KASZUBSKIM INKUBATORZE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W  BYTOWIE UL. PODZAMCZE 34 77-100 BYTÓW

Inkubator w Bytowie - 28.08.2019
 
Pożyczka Turystyczna na wsparcie działalności związanej z zagospodarowaniem czasu wolnego - ostatnie tygodnie na złożenie wniosku do Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.

Pożyczka Turystyczna na wsparcie działalności związanej z zagospodarowaniem czasu wolnego - ostatnie tygodnie na złożenie wniosku do Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.

Mikro i mali przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą na terenie województwa pomorskiego, związaną z zagospodarowaniem czasu wolnego, w tym działalność turystyczną, kulturalną, gastronomiczną i rehabilitacyjno – leczniczą skorzystać mogą ze wsparcia w ramach Pożyczki Turystycznej. Wnioski o udzielenie pożyczki składać można w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym                 Sp. z o.o. jeszcze przez kilka najbliższych tygodni, do wyczerpania limitu środków. Pożyczka finansowana jest ze środków Województwa Pomorskiego.

 

Maksymalna kwota Pożyczki Turystycznej to 750 tys. zł z okresem spłaty do:

60 m-cy dla pożyczek do kwoty 500 tys. zł

72 m-cy dla pożyczek pow. 500 tys. zł do 750 tys. zł. 

Możliwa jest karencja w spłacie kapitału do 6 m-cy lub ustalenie sezonowego systemu spłaty w przypadku przedsięwzięć charakteryzujących się sezonową dochodowością.

Wkład własny pożyczkobiorcy nie jest wymagany.

Inkubator w Bytowie - 26.08.2019
 

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku w czerwcu rozpoczął realizację trzyletniego programu „Sieć kultury” skierowanego dla osób zajmujących się edukacją kulturową w województwie pomorskim. Jego zadaniem jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej w działaniach instytucji kultury i oświaty przez tworzenie warunków do współpracy między edukatorami i animatorami kultury.

W dniach 25 - 26 czerwca br. w  Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Bytowie spotkali się nauczyciele i edukatorzy, którzy aktywnie działają w obszarze edukacji kulturowej w regionie na bezpłatnych warsztatach: Design Thinking dla kultury, Nowe technologie w edukacji kulturowej i Facylitacja jako narzędzia pracy z grupą.

Na warsztatach przedstawione zostały możliwości wykorzystania nowych technologii w projektach z zakresu edukacji kulturowej, zaprezentowano główne metody umożliwiające poznanie potrzeb i problemów odbiorców, a także można było doświadczyć  wykorzystanie poznanych narzędzi facylitacyjnych.

 
 
 
1 2 3 4 5 ...16
 
 
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego

Projekt „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach” finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013

Program regionalny Pomorskie w Unii Unia Europejska
 

Zapisz się do newslettera

wyślij

 

Masz pytanie, napisz do nas

wyślij