Aktualności

FUNDACJA IMPERIO ZAPRASZA : SCIENCE GARDEN JA W TO WCHODZĘ!

FUNDACJA IMPERIO ZAPRASZA : SCIENCE GARDEN JA W TO WCHODZĘ!

W ramach Programu Wspierania Rozwoju Uczniów Wybitnie Uzdolnionych MEiN nasza organizacja pozarządowa w listopadzie i grudniu br. realizuje projekt skierowany do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. W procesie rekrutacji zostaną utworzone trzy 20-osobowe grupy uczniów, którzy z wykorzystaniem zdalnej formy nauczania i komunikacji wezmą udział w wybranym zadaniu projektowym (decyduje kolejność zgłoszeń). W każdym bloku tematycznym zostanie przygotowany cykl pięciu wykładów/prelekcji lub pokazów warsztatowych. Uczniowie po ich odsłuchaniu będą mieli do wykonania zadanie, które zostanie określone w trakcie trwania projektu (np. prezentacja, poster, zdjęcia, opowiadanie, itp..). Różnorodność zadań pozwoli na zaangażowanie uczniów o różnych zainteresowaniach i uzdolnieniach. Prace uczestników będą zaprezentowane na stronie projektu, a uczniowie po wykonaniu zadań otrzymają odpowiednie zaświadczenia.

 

 

Grupa I – humanistyczna

„Sylwetki polskich bohaterów narodowych na tle zmian mentalnych społeczeństwa”

Uczestnicy wzmocnią poczucie patriotyzmu, przyjrzą się historii własnego regionu, rozwiną kompetencje kluczowe w zakresie nauk historycznych, poznają wyniki najnowszych badań nad historią Polski po II Wojnie Światowej.

Partnerzy: Zakład Historii XX wieku Akademii Pomorskiej w Słupsku, Wydział Edukacji Narodowej IPN o/Gdańsk.

Grupa II – artystyczna

„Zaprojektuj swoją przyszłość”

Pokażemy młodzieży, w jaki sposób połączyć pasję z pracą zawodową, czy nasze zainteresowania mogą się stać naszą profesją.

Partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Pracownia Digital Design Techniques.

Grupa III – kreatywna

„Szkoła talentów – myślę jak przedsiębiorca”

Rozwój kreatywności i kompetencji potrzebnych do prowadzenia w przyszłości własnej działalności, rozwijania twórczych pomysłów i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań.

Partnerzy: Fundacja na Rzecz Rozwoju Talentów w Gdańsku, Centrum Edukacyjne Technik w Słupsku.

Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 578 787 061.

 
 
 
 
 
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego

Projekt „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach” finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013

Program regionalny Pomorskie w Unii Unia Europejska
 

Zapisz się do newslettera

wyślij

 

Masz pytanie, napisz do nas

wyślij