Aktualności

Nieformalne spotkanie Forum Instytucji Otoczenia Biznesu Województwa Pomorskiego

Nieformalne spotkanie Forum Instytucji Otoczenia Biznesu Województwa Pomorskiego

W dniu 11.01.2017r. odbyło się kolejne spotkanie Nieformalnego Forum Instytucji Otoczenia Biznesu Województwa Pomorskiego. Tym razem spotkanie odbyło się w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Bytowie. Mroźna i śnieżna pogoda nie pozwoliła dotrzeć na spotkanie wszystkim przedstawicielom Inkubatorów. Na spotkanie dotarli przedstawiciele ze Tczewa, Dzierzgonia, Słupska, Kościerzyny, Lęborka i Gdańska. W spotkaniu uczestniczyli Starosta Bytowski Pan Leszek Waszkiewicz i Wice Burmistrz Bytowa Pan Jacek Czapiewski. Samorządowcy zapoznali zebranych z aktualną sytuacją rynku pracy, problemami z jakimi borykają się młodzi przedsiębiorcy jak również o planach i zamierzeniach samorządów w sferze rozwiązywania problemów związanych z przedsiębiorczością zarówno w Gminie Bytów jak i Powiecie Bytowskim.

Najwięcej czasu zebrani poświęcili propozycji wspólnego udziału Inkubatorów w projekcie zaproponowanym przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną z Gdańska. Zebrani zapoznali się z przygotowaną wcześniej koncepcją takiego projektu, który wzmacniałby kompetencje i możliwości działania Inkubatorów, które na dzień dzisiejszy przede wszystkim zajmują się wynajmowaniem pomieszczeń. Po dość długiej merytorycznej dyskusji zebrani zadeklarowali niezwłoczne przesłanie swoich ewentualnych uwag jak i złożenie deklaracji czy wchodzą w projekt.

O godz. 1200 wszyscy udali się na wizytę do bytowskiej firmy „POLMOR” Sp. z o.o., która to firma została uznana przez London Stock Exchange, który publikuje informacje finansowe o europejskich firmach i londyńskiej giełdzie, za jedną  z 1000 firm europejskich oraz jedną z 30 firm polskich najbardziej inspirujących gospodarczo Europę. 

 

 

 

 

dscn0337.jpg

 

 
 
 
 
 
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego

Projekt „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach” finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013

Program regionalny Pomorskie w Unii Unia Europejska
 

Zapisz się do newslettera

wyślij

 

Masz pytanie, napisz do nas

wyślij