Aktualności

PODSUMOWANIE I DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W BYTOWSKIM INKUBATORZE

PODSUMOWANIE I DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W BYTOWSKIM INKUBATORZE

20 listopada 2014r. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości obył się Pomorski Dzień Przedsiębiorczości. Obchody w bytowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości zostały zorganizowane przy współpracy Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie, Urzędu Miejskiego w Bytowie oraz Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego w Słupsku i koordynatorem przedsięwzięcia Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku.

Uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji przedstawiciela bytowskiego Inkubatora na temat powstania, początków oraz dotychczasowej działalności Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Bytowie. Ponadto swoja historię o założeniu działalności gospodarczej i wybraniu tego właśnie miejsca na jej prowadzenie opowiedziała właścicielka jednej z firm inkubowanych ulokowanych w bytowskim Inkubatorze. Przybyli również lokalni przedsiębiorcy, którym udało się odnieść sukces, przy pomocy Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie. Odpowiadali na zadawane pytania i argumentowali, dlaczego warto założyć własną działalność gospodarczą.

Każdy, kto przybył tego dnia do bytowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, mógł skorzystać z doradztwa przedstawicieli Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Miejskiego, Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy czy zasięgnąć informacji od Powiatowego Centrum Informacyjnego.

Zainteresowani założeniem działalności gospodarczej mogli uczestniczyć w projekcji filmu pt. „Rozpoczynam działalność gospodarczą”, obejrzeć prezentację na temat słabych punktów i zagrożeń Indywidualnej Działalności Gospodarczej (oceny realności przedsięwzięcia IDG) oraz wysłuchać wykładu przedstawicielki Inspektoratu ZUS w Bytowie o aspektach prawnych wynikających z zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w kraju i za granicą.

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości cieszył się dużym zainteresowaniem o czym świadczy duża ilość osób, które odwiedziły w tym dniu Inkubator w Bytowie. Zjawili się również uczniowie kilku klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, dla których konferencja to ciekawa forma lekcji przedsiębiorczości.

Tegoroczne obchody Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości uważamy za jak najbardziej udane. Cieszymy się tak dużym zainteresowaniem oraz pozytywnym nastawieniem zarówno uczestników jak i organizatorów. Dziękujemy i już czekamy na przyszłoroczny Dzień Przedsiębiorczości.

GALERIA

 
 
 
 
 
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego

Projekt „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach” finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013

Program regionalny Pomorskie w Unii Unia Europejska
 

Zapisz się do newslettera

wyślij

 

Masz pytanie, napisz do nas

wyślij